Strona główna
UKS PDF Drukuj Email

 

 


 

11kwietnia 2013

Sportowe święto w Radziszewie!

II Turniej Piłkarski - Radziszewo 2013 

W piątek w dniu 26.04.2013 r. w godzinach od 10.00 – 14.00 przy Szkole Podstawowej w Radziszewie odbył się II Turniej Piłkarski z udziałem zaproszonych drużyn ze Szkoły Podstawowej w Żabnicy. Imprezę rozpoczęła wspólna rozgrzewka, którą poprowadziła uczennica klasy VI Karolina Szubert. Nagłośnienia i muzykę oraz swojego głosu użyczył nam p. Tadek Wasilewski animator kultury w świetlicy wiejskiej „Zagroda” w Daleszewie. Po rozgrzewce w sportowych nastrojach najmłodsi uczniowie z klas I-III przystąpili do rozgrywek. Za udział w meczach dzieci otrzymały pamiątkowe medale oraz upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe oraz Biuro Promocji Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie.


W kategorii klas I-III tytuł „Najlepszy strzelec” uzyskał Jakub Poźniak z SP Żabnica, „Najlepszy zawodnik” – Szymon Kostecki z SP Radziszewo, „Najlepszy bramkarz” – Szymon Mazurek z SP Żabnica.

W kolejnej kategorii wiekowej drużyna  klasy IV z SP Radziszewa zajęła I miejsce, drużyna   z Żabnicy II miejsce. Kolejną porcję sportowych emocji zapewniły nam drużyny dziewcząt  w kategorii klas V-VI, które uplasowały się na miejscu II tuż za Żabnicą.

„Najlepsza bramkarka” to Karolina Szubert z SP Radziszewo, „Najlepsza zawodniczka” – Natalia Zawierucha z SP Żabnica, „Najlepszy strzelec” – Weronika Gałęzowska z SP Radziszewo.

Po meczach dziewcząt swoje piłkarskie umiejętności mogły wykazać drużyny chłopców w kategorii klas V-VI. Mecz był bardzo wyrównany, a o zwycięstwie drużyny Gości zadecydowały dopiero rzuty karne.

Najlepszym bramkarzem” tego meczu został Kacper Czechowski z SP Żabnica, „Najlepszy strzelec” – Damian Czorniej z SP Żabnica, „Najlepszy zawodnik” – Sebastian Kalisz z SP Radziszewo.

Sędziami zawodów byli: p. Andrzej Chatłas oraz gościnnie p. Adam Zieliński nauczyciel z SP Zabnica. Wszystkim zawodnikom składamy serdeczne gratulacje za grę do końca i walkę fair play.

W trakcie imprezy przewidziany był poczęstunek: słodkie bułki, ciasta własnoręcznie wypiekane przez zaangażowane mamy, chleb ze smalcem własnego wyrobu.


Fotografie z II Turnieju Piłkarskiego - RADZISZEWO 2013,  w naszej galerii.

Koordynator projektu: Magdalena Jacyk

 


11 kwietnia 2013

WIOSENNY SEZON TRENINGÓW SZKÓŁKI PIŁKARSKIEJ NIVEA w Radziszewie

OTWARTY!

 • Poniedziałek: 1530 -  1700- klasy IV - VI dziewczęta i chłopcy ( miejsce: boisko szkolne, w przypadku deszczu przejście z trenerką na salę gimnastyczną)
 • Wtorek: 1430 - 1600 - klasy I - III dziewczęta i chłopcy ( miejsce: boisko szkolne, w przypadku deszczu przejście z trenerką na salę gimnastyczną)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY! :)

Trenerka: Magdalena Jacyk

 


 

 

27 XI 2012

Jedno ze zdjęć na blogu Szkółek Piłkarskich NIVEA.

Zachęcamy do częstego przeglądania zamieszczanych tam wiadomości.

 

 


 

17 XI 2012

A oto oficjalny mail od Organizatorów Konkursu:)

Drodzy Trenerzy i Trenerki!


Serdecznie gratulujemy zdobycia 65 punktów w II etapie konkursu „Szkółki Piłkarskie NIVEA”. Dziękujemy za ogromne zaangażowanie w realizację kolejnego etapu projektu.
Z przyjemnością informujemy, że otrzymane punkty umożliwią zakup dodatkowego sprzęt sportowego w sklepiku na www.szkolkinivea.pl
W dniu 17 listopada 2012 r. o godzinie 00:00:01 otrzymają Państwo dostęp do sklepiku w profilu szkółki. Aby dokonać zakupów należy zalogować się w serwisie, a następnie złożyć zamówienie do 30.11.2012 r.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach na drodze do Turnieju „Szkółek Piłkarskich NIVEA”!


Ze sportowym pozdrowieniem,
Organizator w imieniu NIVEA Polska


BRAWO!!! 65/100 punktów i 22 miejsce w gronie 100 szkółek i klubów z całej Polski! Oby tak dalej:)))

 


 

20 listopada 2012

FILM Z PIŁKARSKIEGO TURNIEJU W RADZISZEWIE

 

Szkolna inicjatywa sportowa pod kierownictwem Nauczyciela Wychowania Fizycznego p. Magdaleny Jacyk, oraz z Pani Joasi Deptuły - Wychowawcy dzieci z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci – Ognisko Szkoły Podstawowej w Radziszewie, zaowocowała w październiku  organizacją I Zachodniopomorskiego Turnieju Szkółek Piłkarskich NIVEA w Radziszewie.

Podczas Tego Turnieju powstał film zrealizowany przez p. Piotra Ostrowskiego z Gryfińskiego Domu Kultury w Gryfinie, film ten możemy obejrzeć dzięki usłudze YouTube pod adresem (link).

 

http://youtu.be/itUVfaSuP28

 

- tkdaleszewo


 

Film o szkoleniu Trenerów w Opalenicy (link)

http://www.youtube.com/watch?v=UpBk12vCb2o&feature=plcp


 

 

22 października 2012

MAMY PUCHAR !!!

I ZACHODNIOPOMORSKI TURNIEJ SZKÓŁEK PIŁKARSKICH NIVEA W RADZISZEWIE

Zakończony

Szkoła Podstawowa im Małych Zesłańców Sybiru w Radziszewie i działająca w niej Szkółka Piłkarska NIVA, stała się organizatorem imprezy pod nazwą

I Zachodniopomorski Turniej Szkółek Piłkarskich NIVEA.

W przeddzień rozgrywek zorganizowano publiczny pokaz treningu z udziałem zaproszonych drużyn z województwa zachodniopomorskiego oraz pokaz światowej sławy mistrza Football Freestyler-a (żonglerka piłką) Przemka „MISTRE” Mistrzaka.

Sobotni Turniej otworzyła parada w Gryfinie z udziałem zaproszonych drużyn, grona pedagogicznego SP Radziszewo i rodziców.


Symbolem otwarcia było wciągnięcie flagi olimpijskiej na maszt.W ceremonii otwarcia wzięli udział honorowi goście, p. Antoni Rak- inicjator i pomysłodawca nadania nazwy szkoły w Radziszewie, Burmistrz Miasta Gryfino p. Henryk Piłat, Wiceprzewodniczący Rady Miasta p. Paweł Nikitiński, Radny Rady Miejskiej Zenon Trzepacz, Nadleśniczy Nadleśnictwa Gryfino p. Robert Wójcik. Dyrektor  Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gryfinie p. Tadeusz Samoń wraz z małżonką p Stanisławą, p. Beata Wójcik Dyrektor SP w Radziszewie.

W  sobotnim Turnieju łącznie z rodzicami i gośćmi uczestniczyło ok. 180 osób,.

Mecze odbywały się z podziałem na grupy wiekowe.

Klasy I – III, -, 4 zespoły mieszane - drużyny czteroosobowe.

Klasy  IV -  VI, - 2 zespoły dziewcząt i 4 drużyny chłopców.

Sędziami głównymi I Zachodniopomorskiego Turnieju Szkółek Piłkarskich NIVEA w Radziszewie byli:

Paweł Nikitiński – Gryfino

Bartłomiej Szwałek  - SzczecinekI miejsce zdobyła drużyna– Akademia Piłkarska – Szczecinek.

II miejsce zdobyła drużyna gości – Akademia Piłkarska – Szczecinek

III miejsce ! Drużyna Szkoły Podstawowej w Radziszewie.


Zwycięski skład drużyn Akademii Piłkarskiej - Szczecinek

Najwszechstronniejszym zawodnikami tych zawodów według opinii sędziów i obserwatorów zostali:

Jerzy Kieliszek – SP (Szkółka Piłkarska) Radziszewo

Jowin Radziński – Akademia Piłkarska Szczecinek

Krzysztof Radej - Akademia Piłkarska Szczecinek

Wymienieni piłkarze wyróżnieni zostali przygotowanymi specjalnie na ta okazję statuetkami.

Każdy z uczestnikowi  otrzymał  dyplom i pamiątkowy medal

I Zachodniopomorskiego Turnieju Szkółek Piłkarskich NIVEA w Radziszewie.

Zapleczem socjalnym trwającego turnieju w Radziszewie był poczęstunek. Uczestnicy turnieju, rodzice oraz goście korzystali bez ograniczeń z doskonałej grochówki, kiełbasy z grilla, frytek, a także ze słodkości i bananów.

- Link do zdjęć -https://picasaweb.google.com/115917008395832918898/RadziszewoNivea?authuser=0&authkey=Gv1sRgCOnJ6cHipOqlnAE&feat=directlink

 

Turniej zakończył WESOŁY Towarzyski Mecz między rodzicami uczniów

Radziszewo  -  Daleszewo.

Sędziom tego spotkania był Tomasz Kowalczyk wykazujący (wg. obserwatorów) stronniczość dla drużyny Daleszewa.

Wynik tego wesołego spotkania

6 : 3

Reprezentacja Daleszewo

Wojtek Staszak - bramkarz

Wojtek Wolarz - obrona

Robert Wójcik – obrona i atak (kapitan)

Marek Wilczyński – napastnik

Andrzej Wiśniewski – pomocnik

Tomek Kostecki – lewo i prawo skrzydłowy

Reprezentacja Radzieszewo

W bramce  - Radek Kowal

Stoper – Michał Trendel

Obrona – Rafał Stenclik

Napastnik – Marcin Mysiak

Jacek Sasin – lewoskrzydłowy, (kapitan)

Kapitanowie obu drużyn złożyli skargę do organizatora, za używanie przez sędziego T. Kowalczyka niecertyfikowanego

gwizdka w pierwszej połowie meczu.

więcej zdjęć  z turnieju w galerii

zdjęcia Ela  Watras

tkdaleszewo

-----------------------------------------------------

O NAS NA STRONIE Akademii Piłkarskiej Szczecinek - 21 XI 2012

 

Szkółka UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY AKADEMIA PIŁKARSKA SZCZECINEK napisała:

Dziś nasza drużyna, czyli rocznik 2001 wrócił z bardzo fajnego turnieju który odbył się w Radziszewie, w ramach SZKÓŁKI PIŁKARSKIE NIVEA. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu w Radziszewie, pobyt tam to była też dla nas fajna lekcja i nauka jak w małych miejscowościach można zrobić coś wielkiego. Jeszcze raz duże brawa dla organizatorów i wszystkich którzy pomagali przy tej imprezie i turnieju. JUTRO POJAWI SIĘ OBSZERNA RELACJA POZDRAWIAM

Za brawa i pozdrowienia, dziękujemy! - Magda, Joasia, Tomek.

 


 

12 października 2012

SZKÓŁKA PIŁKARSKA NIVEA Z RADZISZEWA

NA SESJI RADY MIEJSKIEJ GRYFINA

W dniu 11 października odbyła się sesja Rady Miejskiej  miasta Gryfina, na którą dostaliśmy zaproszenia.      Nasz zespół do spraw organizacyjnych pod przewodnictwem Dyrektor Szkoły - p. Beaty Wójcik pojawił się w komplecie. Jakież było nasze zdziwienie, kiedy zauważyliśmy pod marynarką wchodzącego na salę Wiceprzewodniczącego Rady Pawła Nikitińskiego białą koszulkę z logo Szkółki Piłkarskiej NIVEA. Za chwilę pojawił się Radny Zenon Trzepacz i zrzucając swoją marynarkę bez skrępowania zakładał na swoją białą koszulę, niebieską koszulkę zawodnika Szkółki Piłkarskiej NIVEA. Domyślaliśmy się że ten przejaw solidarności będzie miał oddźwięk w Sali obrad Rady Miejskiej.

Dzwonek przewodniczącego Mieczysława Sawaryna otwiera Sesję. Przewodniczący wita Radnych i mówi o Szkole   w Radziszewie, że dokonano tam rzeczy niezwykłej w skali kraju. Następnie zabiera głos Wiceprzewodniczący Paweł Nikitiński ubrany w koszulkę Szkółki Piłkarskiej, który wyraża swój podziw i uznanie dla nas, przedstawicieli tego projektu. Opowiada na forum Rady Miasta   o naszej Szkole w Radziszewie, o pani Dyrektor Beacie Wójcik i o Społeczności która potrafiła się tak zmobilizować pod przewodnictwem takich koordynatorów jak Magdalena Jacyk, Joanna Deptuła i Tomasz Kowalczyk. Po wielu słowach uznania, życząc dalszych sukcesów w tworzeniu sportowego ducha wśród dzieci, wywołuje naszą czwórkę na środek Sali. Z rąk Burmistrza i w obecności całej Rady Miejskiej Gryfina otrzymujemy imienne podziękowania.

Teraz już nikt w całym powiecie  nie  powie, że nie wie gdzie jest Radziszewo i Szkoła która zjednoczyła Rodziców w projekcie sportowym Szkółek Piłkarskich NIVEA.

tkdaleszewo

rozpoczęcie sesji nagranie pierwsze - odsłuchaj klikając link.

http://www.bip.gryfino.pl/UMGryfino/sesje/2012_26/HerSieFlash.html

 

 

zdjęcia z portalu www.igryfino.pl

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kreatywność Wynagrodzona!

21 września w Szkole Podstawowej w Radziszewie odbyło się spotkanie

dotyczące  powstania i działalności Szkółki Piłkarskiej NIVEA.

Na zebranie oprócz  rodziców zaproszono także Radnego Rady miejskiej p. Zenona Trzepacza i p. Pawła Nikitińskiego V-ce Przewodniczącego Rady Miejskiej w Gryfinie. Pan Paweł Nikitiński jest prekursorem w tworzeniu ( UKS) Uczniowskiego Klubu Sportowego w Gryfinie. Niespodzianką dla organizatorów spotkania była obecność Redaktora Naczelnego

Gazety Gryfińskiej p. Tomasza Milera.

Po multimedialnej prezentacji przygotowanej przez p. Magdalenę Jacyk, głos zabrał Radny Nikitiński który wyraził podziw dla samej prezentacji, jak i aprobatę dla pomysłu, oraz idei  tworzenia Szkółki Piłkarskiej a w przyszłości UKS Radziszewo.

Z uznaniem dla powstającego programu sportowego  p.Jacyk i p. Deptuły wypowiedział się również Radny Zenon Trzepacz, w swojej wypowiedzi przypomniał o zaawansowanym projekcie budowy Sali gimnastycznej przy szkole w Radziszewie.

Zarówno p. Paweł Nikitiński jak i p. Zenon Trzepacz zadeklarowali swą pomoc w przygotowaniu realizacji przyszłych planów i tworzeniu Szkółki Piłkarskiej w Radziszewie.

W drugiej części spotkania na boisku szkolnym zaprezentowano przybyłym gościom sprzęt do treningów, który dostarczyła firma NIVEA oraz próbkę treningu z udziałem rodziców.

Spotkanie zakończyło się na boisku szkolnym, zabawą z wieloma piłkami.


Organizatorzy – Joanna Deptuła i Magdalena Jacyk, ,

serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za udział w I spotkaniu SZKÓŁKI PIŁKARSKIEJ NIVEA

tkdaleszewo

 


 

12 września 2012

 

Szkoła w Radziszewie uzyskuje nowy wymiar –

wymiar szkoły o wyższym poziomie sportowym.Aktywny  udział  rodziców i dzieci jak również zaprzyjaźnionego klubu "Piast Skawina" w akcji głosowania

Szkółki Piłkarskie NIVEA,

dziś nabiera materialnego wymiaru.

Dzięki charyzmie i zaangażowaniu w w/w projekt dwóch pań pracujących z naszymi dziećmi, dziś możemy cieszyć się kompletnym wyposażeniem sportowym dla kilku dziecięcych drużyn piłkarskich w naszej szkole.

 • 50 piłek adidas, replika TANGO 12, którymi rozgrywane były mecze na Euro 2012, piłki są dostosowane do wieku i możliwości fizycznych dzieci. Super Lite, Power Lite i typowe piłki meczowe.
 • 50 strojów piłkarskich - wysokogatunkowy oddychający materiał ( koszulki, spodenki, getry)
 • pachołki dwukolorowe 40 sztuk
 • 4 bramki małe,
 • 4 bramki średnie

 • 2 duże (5m)
 • znaczniki dwukolorowe po 20 z każdego koloru
 • stoper
 • tablica taktyczna
 • treningowa siatka teleskopowa
 • PONAD WSZYSTKO DOSTĘP ONLINE przez 10 miesięcy trwania drugiego etapu konkursu

DO PLATFORMY SZKOLENIOWEJ AKADEMII AJAX AMSTERDAM

I co najważniejsze 2 certyfikaty wydane przez prestiżowy europejski klub piłkarski Ajax Amsterdam.

To efekt kilkumiesięcznej akcji głosowania na naszą szkołę.

4 września 2012 pani Magdalena Jacyk – nauczyciel Wychowania Fizycznego,

pani Joanna Deptuła, pracownik Środowiskowego Ogniska Wychowawczego  - opiekunka dzieci w świetlicy szkolnej, główne organizatorki zakończonego sukcesem głosowania. Uczestniczyły w prowadzonym przez Ajax Amsterdam szkoleniu trenerskim w Opalenicy.

Szkolenie to miało na celu pokazanie w jaki sposób powinno się przeprowadzać treningi najmłodszych dzieci.

Nasze panie wróciły z tego szkoleni z certyfikatami trenerskimi.

Nie bez znaczenia było nawiązanie cennych kontaktów z innymi klubami działającymi na podobnej płaszczyźnie sportowej w innych rejonach Polski. Wymiana doświadczeń, korzyści i napotykane trudności związane z prowadzeniem klubowych drużyn piłkarskich, kontakty te wniosły wiele cennych doświadczeń dla nowych trenerów z Radziszewa.

Szkolenie i wydane certyfikaty trenerskie dały możliwość  prowadzenia nauki gry w piłkę, jak również utworzenia juniorskiej drużyny która może reprezentować Szkołę Radziszewo w powiecie, gminie, województwie a kiedyś może i na polu rozgrywek ogólnopolskich.

Cele i zamierzenia trenerów ze szkoły w Radziszewie niebawem ujrzą światło dzienne.

zdjęcia z Opalenicy

 


 

 

Tak wyglądają dzieci z piłkami i w strojach NIVEA

foto ;Joasia Deptuła/Magdalena Jacyk

tekst; tkdaleszewo

 


(- Artykuł z Naszego archiwum -)

 

30 VI 2012

 

Piknik integracyjny uczestników zwycięskiego głosowania

Szkółki Piłkarskie NIVEA.

 

Większość rodziców, którzy uczestniczyli w głosowaniu na naszą szkołę pojawiło się w sobotę na pikniku integracyjnym w Daleszewie, zorganizowanym

przez p. Magdalenę Jacyk – nauczyciela Wychowania Fizycznego, p. Joannę Deptułę – opiekunkę dzieci w świetlicy szkolnej i Tomasza Kowalczyka – rodzica wspomagającego głosowanie w projekcie Szkółek Piłkarskich NIVEA.

Atmosfera w śród uczestników tak jak aura tego popołudnia dopisała, więc i nastrój u zgromadzonych był doskonały.

Dla dzieci i dorosłych lubiących ruch, gry i zabawy z piłką i pod okiem pani od WF.

Grillowanie, zimne napoje, dla najmłodszych cukrowa wata. Z takich atrakcji można było skorzystać.

Było to spotkanie na którym mogliśmy poznać się osobiście, porozmawiać, powspominać długie wieczory i napięcie jakie towarzyszyło wzrostom i spadkom  na liście rankingowej.

Uwieńczeniem czteromiesięcznej pracy był sukces rodziców z korzyścią dla naszych dzieci.

Podczas spotkania Magdalena Jacyk podziękowała głosującym za poświęcony czas i podzieliła się wyjątkowym spostrzeżeniem,

cyt „ Tworzymy grono osób, z którymi możemy bardzo wiele – mamy ogromny potencjał a to zwycięstwo jest tego dowodem”.

Joasia Deptuła ze wzruszeniem przyjęła słowa uznania od jednego z rodziców, którego spostrzeżeniem był fakt przeoczenia jej osoby na apelu zakończenia roku szkolnego.

Wkład p. Deptuły w kształtowanie osobowości najmłodszych dzieci czekających w świetlicy jest równie ważny jak rola nauczyciela w szkole.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie za pomoc -

p. Janowi Kamińskiemu – opiekunowi terenu, na którym odbyło się spotkanie.

Sołtysowi Radziszewa Markowi Gałęzowskiemu i Andrzejowi Wiśniewskiemu za udostępnienie stołów i ławek.

 

tkdaleszewo

 

 

 


GRYFKOMP FHU